Mis on hüpitshüplemine?

Hüpitshüplemine (rope skipping) on mujal maailmas üha enam populaarsust koguv spordiala. Alates 2012 aasta sügisest on hüpitshüplemisega võimalik tegeleda ka siinsamas- Eestis.

Varem mänguna tuntud tegevusest on nüüdseks kasvanud tõsiseltvõetav võistlussport, milles toimuvad nii euroopa- kui ka maailmameistrivõistlused. Hüpitshüplemine on võistlussport, hobi ning alus teistele spordialadele nagu näiteks kergejõustik, poks, tennis, sulgpall, võimlemine jms.

 Miks hüpata?

Hüpitsaga hüppamine parandab organismi rühti, vastupidavust, tugevdab lihaseid, arendab reaktsioonikiirust, koordinatsiooni, rütmitunnetust ja peale selle on tegu huvitava ning mitmekülgse spordialaga. Hüpata saab üksi (freestyle, speed) kui ka sõpradega (freestyle, singular rope, double dutch, long rope, speed).

 Hüpitshüplemine sobib igas vanuses inimestele!

Meie eesmärk on edendada rope skippingut Eestis. Läbi mitmekülgsete, arendavate ning organiseeritud tegevuste kaudu tuua veelgi enam inimesi hüppamise juurde.
Me viime läbi treeninguid ja töötubasid, koolitame treenereid ja õpetajaid, osaleme erinevatel esinemistel ja võistlustel.
 
 

Lisa kommentaar